Prodaja avtomobilov: Kitajska dol, Evropa gor Prodaja avtomobilov: Kitajska dol, Evropa gor
Medtem ko dogajanje na Kitajskem zbuja čedalje več skrbi in se tako obnašajo tudi azijske borze, se evropsko povpraševanje po avtomobilih že dolgo krepi... Prodaja avtomobilov: Kitajska dol, Evropa gor
VW Passat je šel julija zelo dobro v promet, saj je bila prodaja večja za skoraj 50 odstotkov!

VW Passat je šel julija zelo dobro v promet, saj je bila prodaja večja za skoraj 50 odstotkov!

Medtem ko dogajanje na Kitajskem zbuja čedalje več skrbi in se tako obnašajo tudi azijske borze, se evropsko povpraševanje po avtomobilih že dolgo krepi in zbuja veliko optimizma. Julija je bila tako prodaja v državah Evropske unije za 9,1 odstotka večja kot julija lani, kar pomeni, da posel raste že 23 mesecev zapored. Avtomobilistom je gotovo po volji podatek, da je šlo v sedmem letošnjem mescem zelo dobro zlasti na največjih in s tem najpomembnejših trgih EU.

Julija je bilo prodanih 1,18 milijona osebnih avtomobilov (lanskega julija pa 1,08 milijona), ugotavlja agencija Jato Dynamics. V sedmih letošnjih mesecih je bilo v trgovinah z avtomobili skupaj 8,59 milijona kupcev, kar je bilo za omembe vrednih 8,6 odstotka več kot v primerljivem lanskem obdobju. Julija je največ vozil prodal Volkswagen (152 tisoč, plus 7,7 odstotka), sledil je Ford (dobrih 84 tisoč, sedem odstotkov več),

Opel/Vauxhall je v svoje trgovine privabil dobrih 74 tisoč kupcev (plus 3,3 odstotka), Renault je bil četrti s prodajo malenkost več kot  70 tisoč vozil (plus 4,9 odstotka) ipd. Trije nemški premijski izdelovalci avtomobilske pločevine so bili julija dokaj skupaj: Audi je prodal 69 tisoč avtomobilov (ali 8,7 odstotka več), Mercedes-Benz 62.920 (plus 12 odstotkov), BMW pa dobrih 57 tisoč ali 7,2 odstotka več.

Julija je šel v EU najbolje v promet Volkswagen Golf (46.567, 11,9 odstotka več), za njim je bil Volkswagen Polo (25.960, plus 14,6 odstotka), Fordova Fiesta je bila tretja (22.855, minus štiri odstotke), Renault Clio je bil julija četrti (22.851, minus 3,1 odstotka), Volkswagen Passat peti, prodali pa so 21.972 teh avtomobilov ali nič manj kot 49,9 odstotka več!◄

Ford je lahko zadovoljen s poslom v letošnjem juliju, največ pa je k temu zadovoljstvu prispevala Fiesta, ki je bila tretji najbolje prodajani avto na evropskih trgih.

Ford je lahko zadovoljen s poslom v letošnjem juliju, največ pa je k temu zadovoljstvu prispevala Fiesta, ki je bila tretji najbolje prodajani avto na evropskih trgih.